המדריך לבחירת אוהל לטיולים וקמפינג וכל מה שחשוב לדעת

איך בוחרים אוהל? קודם מחליטים אם הוא ייסחב על הגב או ייסע ברכב, ורק אחר כך בוחרים דגם. אוהל טרקים שוקל כקילו ונבנה על מקלות הליכה או מוטות קלים. אוהל משפחתי שוקל כ-7 עד 13 קילו, ולפעמים נפתח כמעט לבד. המדריך מסביר איך בוחרים אוהל לפי קיבולת, דירוג אטימות במ"מ, משקל ועונתיות, וממליץ על שמונה אוהלים מהחנות לכל תרחיש.

בקצרה

  • אוהל טרקים ואוהל קמפינג הם כלים שונים, לא שתי רמות מחיר של אותו מוצר. אוהל בפתיחה מהירה הוא סוג של אוהל קמפינג. הבחירה תלויה בעיקר בשאלה אם תישאו את האוהל על הגב או תסיעו אותו ברכב.
  • קנו אוהל עם קיבולת גבוהה ב-1 עד 2 ממספר הישנים בפועל. לפי עמודי המוצרים, Coleman Sundome 6 מתאים בנוחות לכ-4 עד 5, ו-Coleman 10 Person Tent לכ-8.
  • דירוג האטימות (מ"מ) חשוב יותר מהמראה. Coleman Instant 4 ו-Coleman Sundome 6 מדורגים ל-600 מ"מ בלבד, פחות מ-1,500 מ"מ ש-Outwell מציינת לגשם קל, ולכן מתאימים בעיקר למזג אוויר יבש. אוהלי הטרקים במדריך מדורגים ל-3,000 מ"מ.
  • אוהלי הטרקים של 3F UL Gear (Lanshan) לא כוללים מקלות הליכה. ודאו שיש לכם מקלות הליכה, או קנו אותם יחד עם האוהל. מי שרוצה אוהל שעומד לבד יבחר ב-Naturehike Cloud Up 2.
  • לקמפינג משפחתי בישראל, פתיחה מהירה חוסכת זמן אבל לא בהכרח אטימות: בדקו את המ"מ, לא רק את זמן ההקמה.

תוכן עניינים

איך בוחרים אוהל בחמש שאלות

  1. על הגב או ברכב? על הגב, אוהל טרקים קל. ברכב, אוהל קמפינג או אוהל בפתיחה מהירה.
  2. כמה ישנים בפועל? הוסיפו 1 עד 2 למספר הישנים, כדי שיישאר מקום לתיקים ולציוד.
  3. כמה גשם צפוי? לפי Outwell, 1,500 מ"מ מספיקים לגשם קל עד בינוני, ו-3,000 מ"מ כמעט לכל מזג אוויר. אוהל עם פחות מ-1,500 מ"מ, כמו 600 מ"מ, מתאים בעיקר למזג אוויר יבש.
  4. יש לכם מקלות הליכה? אם לא, בחרו אוהל שעומד לבד על מוטות, ולא אוהל שנבנה על מקלות.
  5. כמה זמן אתם מוכנים להשקיע בהקמה? אוהל בפתיחה מהירה עומד תוך דקה עד 3 דקות, ואוהל דום רגיל דורש הרכבה.

לדוגמה: זוג שיוצא לשביל ישראל בינואר בלי מקלות הליכה יבחר ב-Naturehike Cloud Up 2, שעומד לבד ומדורג ל-3,000 מ"מ. משפחה של ארבעה שנוסעת לחניון לילה ביולי תסתפק ב-Coleman Sundome 6, כי בקיץ גם 600 מ"מ מספיקים.

אוהל טרקים, אוהל קמפינג ואוהל בפתיחה מהירה: מה ההבדל ביניהם

שלושת הסוגים נבדלים בעיקר במשקל, בשיטת ההקמה ובמטרה. אוהל טרקים בנוי מבד דק ומוטות קלים, ונועד להיסחב על הגב יום אחרי יום. אוהל קמפינג בנוי מבד עבה יותר ומוטות פייברגלס או פלדה, ונועד להישאר במקום אחד לאורך כל הטיול. אוהל בפתיחה מהירה הוא סוג של אוהל קמפינג עם מנגנון פנימי שנפתח כמעט לבד, כדי לחסוך את זמן ההרכבה.

סוג אוהלמשקל באוהלים שבמדריךאטימות באוהלים שבמדריךשיטת הקמההכי מתאים ל
אוהל טרקים (אולטרהלייט)930 עד 1,380 גרם3,000 מ"ממקלות הליכה (Lanshan) או מוטות אלומיניום (Cloud Up 2)תרמילאות, שביל ישראל, טרקים בחו"ל
אוהל קמפינג (דום)6.8 קילו (Sundome 6)600 מ"ממוטות פייברגלס או פלדה, הקמה ידניתקמפינג ברכב, חניוני לינה, קבוצות
אוהל בפתיחה מהירה7.5 עד 12.9 קילו600 עד 1,500 מ"ממסגרת פנימית שנפתחת כמעט לבד תוך דקה עד 3 דקותמי שרוצה הקמה קלה בלי ניסיון קודם

כמה אנשים באמת נכנסים לאוהל

המספר על הקופסה הוא כמה אנשים נכנסים צמוד זה לזה, בלי מקום לתיקים ולנעליים. אין תקן אחיד למידות לכל אדם באוהל, כפי שמדריך הבחירה של REI מציין, ולכן כדאי להשוות את מידות הרצפה בפועל.

גם עמודי המוצרים מראים את הפער: בעמוד המוצר של Coleman Sundome 6 כתוב שהאוהל מתאים בנוחות לזוג ועוד 2 עד 3 מבוגרים, כלומר כ-4 עד 5 בפועל. בעמוד המוצר של Coleman 10 Person Tent כתוב שהוא מתאים בפועל לכ-8.

כלל אצבע: קנו קיבולת גבוהה ב-1 עד 2 ממספר הישנים, ובאוהלים משפחתיים גדולים ב-2. באוהלי טרקים הכלל גמיש יותר: מי שסופר כל גרם בוחר לפעמים קיבולת זהה למספר הישנים, ומשאיר את התיקים במרפסת.

דירוג אטימות (Hydrostatic Head): כמה מ"מ אתם צריכים

דירוג האטימות במ"מ מודד כמה לחץ מים הבד עומד בו לפני שהוא מתחיל לדלוף. לפי ההגדרה המקובלת, דירוג של 3,000 מ"מ אומר שהבד יעמוד בעמודת מים בגובה 3 מטר. יצרנית האוהלים Outwell מתרגמת את זה לשטח במדריך הבדים שלה: 1,500 מ"מ מספיקים לגשם קל עד בינוני, 3,000 מ"מ עומדים כמעט בכל מזג אוויר חוץ מהקיצוני ביותר, ו-4,000 מ"מ שומרים על האוהל אטום גם בימים הגשומים ביותר.

הפער בין המוצרים באתר גדול. Coleman Instant 4 ו-Coleman Sundome 6 מדורגים ל-600 מ"מ בלבד, מתחת לרף של 1,500 מ"מ ש-Outwell מציינת לגשם קל, ולכן בנויים בעיקר למזג אוויר יבש. GoNature Instant Tent 8 Person מגיע ל-1,500 מ"מ, ו-Big Atlas 10 Aztec ל-1,000 מ"מ, גם הוא מתחת לרף הזה. לעומתם, אוהלי הטרקים Lanshan 1, Lanshan 2 ו-Naturehike Cloud Up 2 מדורגים ל-3,000 מ"מ, הגבוה ביותר מבין אוהלי המדריך. עמוד המוצר של Coleman 10 Person Tent לא מפרסם דירוג אטימות במ"מ כלל, רק שם מסחרי של מערכת האיטום (WeatherTec).

משקל: מתי זה קריטי

במסלול שאתם הולכים בו עם התיק על הגב, כל 100 גרם מורגשים בסוף היום. האוהל הוא אחד הפריטים הכבדים בתרמיל, יחד עם שק השינה והתרמיל עצמו, ולכן משתלם לחסוך בו משקל. אוהלי הטרקים במדריך נעים בין 930 גרם ל-Lanshan 1 ל-1.38 קילו ל-Cloud Up 2. כשמשווים משקל, REI ממליצה להשוות את המשקל המינימלי (גוף, שכבת גשם ומוטות) ולא את משקל האריזה המלא. גם ציוד הבישול מוסיף משקל, ולכן שווה לתכנן אותו יחד עם האוהל.

כשנוסעים ברכב לחניון לילה, המשקל כמעט לא משנה, ומה שקובע הוא שטח הרצפה, הגובה הפנימי לעמידה, ומספר החדרים.

יש באתר גם אוהל פנימי בלבד של 3F UL Gear, בלי שכבת גשם עליונה, במשקל 1.08 קילו. זו אופציה נישתית למי שמטייל בקיץ יבש ורוצה בעיקר הגנה מיתושים, אבל היא לא מחליפה אוהל עם שכבת גשם, ולכן היא לא מופיעה בהמלצות הראשיות למטה.

לפרטים ומחיר עדכני: אוהל פנימי 3F UL Gear בלי שכבת גשם

עונתיות: 2 עונות, 3 עונות ומה זה אומר בשטח

אוהל של 2 עונות בנוי לאביב ולקיץ, ואוהל של 3 עונות מתאים גם לסתיו. לפי REI, אוהל 3 עונות שמוקם נכון עומד בגשם חזק ובשלג קל, אבל לא בסערות ממושכות או ברוחות חזקות מאוד. מכאן שאוהל 3 עונות מספיק לרוב טיולי החורף בישראל, ובימי סערה עדיף לדחות את הלינה בשטח. אוהל של 2 עונות פחות עמיד ברוח ובגשם ממושך.

  • 3 עונות: Lanshan 1, Lanshan 2 ו-Naturehike Cloud Up 2.
  • 2 עונות: Big Atlas 10 Aztec.
  • אביב, קיץ וסתיו לפי עמוד המוצר, בלי התייחסות לחורף: GoNature Instant Tent 8 Person.
  • לא מצוין בעמוד המוצר: Coleman Instant 4, Coleman Sundome 6 ו-Coleman 10 Person Tent.

הקמה: אוהלי מקלות הליכה, אוהל שעומד לבד ואוהלי פתיחה מהירה

ל-Lanshan 1 ו-Lanshan 2 יש יתרון משקל, אבל הם נבנים על מקל הליכה אחד או שניים שאתם צריכים להביא בעצמכם, כי הם לא כלולים ברכישה. Cloud Up 2 עומד לבד על מוטות אלומיניום, ואפשר להזיז אותו ממקום למקום אחרי ההקמה. בצד השני, אוהלי הפתיחה המהירה מקימים את עצמם תוך זמן קצר מאוד: לפי עמודי המוצרים, Coleman Instant 4 נפתח ומתקפל תוך כ-60 שניות, Big Atlas 10 Aztec תוך כדקה, ו-GoNature Instant Tent 8 Person תוך כ-3 דקות בעזרת אדם אחד או שניים.

דברים נוספים שכדאי לבדוק

  • אוהל שעומד לבד או לא: לפי REI, אוהל שעומד לבד (freestanding) לא צריך יתדות כדי לעמוד, ולכן קל להקים ולהזיז אותו. אוהל שלא עומד לבד, כמו Lanshan, יכול להיות קל יותר, אבל דורש קרקע שאפשר לנעוץ בה יתדות.
  • מרפסת (vestibule): הארכה של שכבת הגשם שמשמשת מקום מוגן לנעליים ולתיקים. היא מוסיפה מקום בלי להגדיל את רצפת האוהל.
  • אוורור ועיבוי: במהלך הלילה נושפים לחות, ולכן חלונות רשת ופתחי אוורור בשכבת הגשם מונעים הצטברות של אדים בתוך האוהל.
  • עונת הגשמים בישראל: לפי השירות המטאורולוגי, הגשם בישראל יורד בין אוקטובר למאי. מי שמטייל בחורף ירצה אוהל של 3,000 מ"מ, לגשם קל עד בינוני מספיקים 1,500 מ"מ, ובקיץ גם 600 מ"מ יספיקו.

אוהלים מומלצים לטרקים ולקמפינג משפחתי

לטרקים ביחיד: Lanshan 1

מתאים למי שיוצא לבד לשביל ישראל או לטרק ממושך בחו"ל ורוצה כמה שפחות משקל על הגב. מי שמטייל לבד באזור מרוחק ירצה גם מכשיר לווייני לחירום. ה-Lanshan 1 של 3F UL Gear שוקל 930 גרם בלבד, מדורג לאטימות של 3,000 מ"מ ומוגדר כאוהל של 3 עונות. ההקמה מבוססת על מקל הליכה אחד שכבר נמצא ברשותכם, לא על מוט ייעודי.

יתרונות
  • משקל של 930 גרם בלבד
  • אטימות 3,000 מ"מ, גבוהה משמעותית מאוהלי הקמפינג במדריך
  • אוהל 3 עונות
חסרונות
  • לא כולל מקל הליכה, צריך כבר להחזיק אחד
  • אוהל ליחיד בלבד, הציוד נשאר במרפסת

לרכישת Lanshan 1 באלי אקספרס

לפרטים ומחיר עדכני: Lanshan 1

לטרקים בזוג: Lanshan 2

הגרסה הזוגית של אותו עיצוב שמופיע למעלה: 1,155 גרם, אטימות 3,000 מ"מ, מוגדרת כאוהל של 3 עונות, ונשענת על מקלות הליכה שאינם כלולים.

יתרונות
  • קל, 1,155 גרם בלבד
  • אותה אטימות גבוהה כמו הגרסה ליחיד
  • מקום לשניים במשקל של אוהל ליחיד כבד
חסרונות
  • דורש מקלות הליכה בנפרד
  • לא עומד לבד, צריך קרקע שאפשר לנעוץ בה יתדות

לרכישת Lanshan 2 באלי אקספרס

לפרטים ומחיר עדכני: Lanshan 2

לזוג, בלי מקלות הליכה: Naturehike Cloud Up 2

Cloud Up 2 הוא אוהל טרקים זוגי שעומד לבד על מוטות אלומיניום, ולכן לא צריך מקלות הליכה. יש לו כמה גרסאות בד. לפי Naturehike, בגרסת ה-20D המשקל המינימלי כ-1.38 קילו, שכבת הגשם מדורגת ל-3,000 מ"מ והרצפה ל-5,000 מ"מ. הוא מוגדר כאוהל 3 עונות, ויש לו דלת קדמית עם מרפסת לציוד.

יתרונות
  • עומד לבד, בלי מקלות הליכה
  • מרפסת לנעליים ולתיקים
  • רצפה של 5,000 מ"מ
חסרונות
  • כבד מ-Lanshan 2 בכ-225 גרם
  • רצפה צרה יחסית לשניים, הציוד נשאר במרפסת

לרכישת Naturehike Cloud Up 2 באלי אקספרס

לפרטים ומחיר עדכני: אוהל זוגי Naturehike Cloud Up 2

למשפחה קטנה בפתיחה מהירה: Coleman Instant 4

למשפחה קטנה שרוצה להקים מחנה בלי לקרוא הוראות הרכבה, Coleman Instant 4 נפתח ומתקפל תוך כ-60 שניות בזכות מנגנון מוטות מובנה. הוא שוקל 7.5 קילו, מדורג לאטימות של 600 מ"מ בלבד, ועמיד לפי עמוד המוצר ברוח של עד 65 קמ"ש. לפי כלל הקיבולת, הוא נוח ל-2 עד 3 ישנים עם ציוד.

יתרונות
  • הקמה תוך כ-60 שניות
  • מבנה פלדה עמיד ברוח
  • ציפוי הגנה מקרינת UV
חסרונות
  • אטימות נמוכה יחסית, 600 מ"מ
  • עמוד המוצר לא מציין דירוג עונתיות

לרכישת Coleman Instant 4 באמזון

לפרטים ומחיר עדכני: Coleman Instant 4

לקמפינג קבוצתי: Coleman Sundome 6 או GoNature Instant Tent 8 Person

שני אוהלים לקבוצה בינונית, עם אטימות שונה מאוד.

Coleman Sundome 6

אוהל דום קלאסי בשטח של 305 על 305 ס"מ וגובה 183 ס"מ. לפי עמוד המוצר, הוא מתאים בנוחות לזוג ועוד 2 עד 3 מבוגרים, לא ל-6. המשקל 6.8 קילו, והאטימות 600 מ"מ, כמו ב-Instant 4.

יתרונות
  • גובה מרכזי של 183 ס"מ, אפשר לעמוד באמצע האוהל
  • מערכת אוורור מתכווננת
  • משקל 6.8 קילו, סביר לנשיאה מהרכב לחניון
חסרונות
  • אטימות 600 מ"מ בלבד
  • מתאים בנוחות לכ-4 עד 5, לא ל-6

לרכישת Coleman Sundome 6 באמזון

לפרטים ומחיר עדכני: Coleman Sundome 6

GoNature Instant Tent 8 Person

אוהל בפתיחה מהירה ל-8 אנשים עם מנגנון מוטות קפיציים. לפי עמוד המוצר נדרשות כ-3 דקות הקמה, בעזרת אדם אחד או שניים. האטימות שלו, 1,500 מ"מ, גבוהה משמעותית מ-600 מ"מ של Coleman Instant 4 ו-Coleman Sundome 6. עמוד המוצר מציין שהאוהל מתאים לאביב, לקיץ ולסתיו, בלי התייחסות לחורף. זה טווח העונות של אוהל 3 עונות, אבל עמוד המוצר לא מגדיר אותו כך.

יתרונות
  • אטימות 1,500 מ"מ, מספיקה לגשם קל עד בינוני
  • הקמה תוך כ-3 דקות
  • רשתות נגד יתושים בחלונות
חסרונות
  • עמוד המוצר לא מתייחס לחורף
  • עמוד המוצר לא מפרט משקל

לרכישת GoNature Instant Tent 8 Person ב-LastPrice

לפרטים ומחיר עדכני: אוהל פתיחה מהירה משפחתי ל-8 אנשים מבית GoNature

לקבוצות גדולות: Coleman 10 Person Tent או Big Atlas 10 Aztec

שני האוהלים הגדולים ביותר במדריך, בגודל זהה.

Coleman 10 Person Tent

אוהל בפתיחה מהירה בשטח של 427 על 305 ס"מ וגובה 200 ס"מ, שמתחלק לשני חדרים. לפי עמוד המוצר, הוא מתאים בפועל לכ-8 אנשים, לא ל-10. עמוד המוצר לא מפרט משקל או דירוג אטימות במ"מ, רק את שם מערכת האיטום WeatherTec.

יתרונות
  • מתחלק לשני חדרים נפרדים
  • חוסם לפי עמוד המוצר כ-90 אחוז מאור השמש
  • פתח ייעודי להעברת כבל חשמל
חסרונות
  • משקל ואטימות לא מפורטים בעמוד המוצר
  • מתאים בפועל לכ-8, לא ל-10

לרכישת Coleman 10 Person Tent באמזון

לפרטים ומחיר עדכני: אוהל קולמן Coleman פתיחה מהירה ל-10 אנשים

Big Atlas 10 Aztec

השטח זהה ל-Coleman 10 Person Tent, 427 על 305 ס"מ וגובה 200 ס"מ, אבל המשקל גבוה יותר, 12.9 קילו, והאטימות 1,000 מ"מ. עמוד המוצר מגדיר אותו כאוהל של 2 עונות בלבד. נפתח לפי עמוד המוצר תוך כדקה, ומתחלק גם הוא לשני חדרים. לפי כלל הקיבולת, הוא נוח לכ-8.

יתרונות
  • דירוג אטימות מפורסם (1,000 מ"מ), בניגוד ל-Coleman 10 Person Tent
  • נפתח תוך כדקה
  • תא פנימי לתלייה ומעברי כבלים
חסרונות
  • 2 עונות בלבד לפי עמוד המוצר
  • כבד יחסית, 12.9 קילו

לרכישת Big Atlas 10 Aztec ב-LastPrice

לפרטים ומחיר עדכני: אוהל פתיחה מהירה ל-10 אנשים Aztec

טבלת השוואה מסכמת

אוהלסוגקיבולתמשקלאטימותעונתיות
Lanshan 1טרקים1930 גרם3,000 מ"מ3 עונות
Lanshan 2טרקים21,155 גרם3,000 מ"מ3 עונות
Naturehike Cloud Up 2טרקים, עומד לבד21,380 גרם3,000 מ"מ3 עונות
Coleman Instant 4פתיחה מהירה4 (בפועל פחות)7.5 קילו600 מ"מלא צוין
Coleman Sundome 6קמפינג6 (בפועל כ-4 עד 5)6.8 קילו600 מ"מלא צוין
GoNature Instant Tent 8 Personפתיחה מהירה8לא צוין1,500 מ"מאביב, קיץ, סתיו
Coleman 10 Person Tentפתיחה מהירה10 (בפועל כ-8)לא צויןלא צויןלא צוין
Big Atlas 10 Aztecפתיחה מהירה10 (לפי כלל הקיבולת, כ-8)12.9 קילו1,000 מ"מ2 עונות

את המחיר העדכני של כל אוהל רואים בעמוד המוצר שלו.

איפה קונים אוהל

לכל האוהלים לטרקים וקמפינג באתר. כל האוהלים שהוזכרו במדריך, ודגמים נוספים בתת-הקטגוריות אוהלי טרקים ואוהלי קמפינג, נמצאים בקטגוריית האוהלים באתר. מי שמעדיף לראות ולבדוק אוהל לפני שקונים יכול גם לבדוק ברשימת חנויות ציוד הטיולים בישראל אילו מהמותגים האלה זמינים גם על המדפים.

טעויות נפוצות בבחירת אוהל

  • לבחור לפי מספר הישנים הכתוב על הקופסה בלבד. כפי שראינו, גם בעמודי המוצרים של Coleman Sundome 6 ו-Coleman 10 Person Tent ההתאמה בפועל נמוכה מהכיתוב.
  • להתעלם מדירוג האטימות. אוהל עם אטימות של 600 מ"מ יכול להספיק לקיץ יבש, אבל יאכזב בגשם ממשי.
  • לקנות אוהל מקלות הליכה בלי להחזיק מקלות הליכה. Lanshan 1 ו-Lanshan 2 לא כוללים אותם. מי שאין לו מקלות יבחר ב-Cloud Up 2, שעומד לבד.
  • לצאת לחורף עם אוהל של 2 עונות. Big Atlas 10 Aztec מתאים לקיץ, פחות לגשם ולקור.

שאלות נפוצות

איזה אוהל הכי מתאים לטרק בשביל ישראל?

לשביל ישראל מתאים אוהל טרקים קל: Lanshan 1 ליחיד, Lanshan 2 לזוג, או Cloud Up 2 לזוג בלי מקלות הליכה. בעונת הגשמים כדאי אטימות של 3,000 מ"מ, ושלושת האוהלים האלה עומדים בה.

כמה מ"מ אטימות צריך אוהל בישראל?

תלוי בעונה. לפי השירות המטאורולוגי, הגשם בישראל יורד בין אוקטובר למאי. בקיץ גם 600 מ"מ יספיקו. לגשם קל עד בינוני מספיקים 1,500 מ"מ, ולטיולי חורף עדיף 3,000 מ"מ.

אוהלי Lanshan מגיעים עם מקלות הליכה?

לא. Lanshan 1 ו-Lanshan 2 נבנים על מקל הליכה אחד או שניים, והם לא כלולים ברכישה. מי שאין לו מקלות יכול לבחור ב-Naturehike Cloud Up 2, שעומד לבד על מוטות.

כמה זמן לוקח להקים אוהל בפתיחה מהירה?

לפי עמודי המוצרים באתר, בין כדקה, ב-Coleman Instant 4 וב-Big Atlas 10 Aztec, לכ-3 דקות ב-GoNature Instant Tent 8 Person, בהתאם לגודל ולמנגנון.

אוהל ל-10 אנשים באמת מתאים ל-10 ישנים?

לא בנוחות. לפי עמוד המוצר, Coleman 10 Person Tent מתאים בפועל לכ-8 אנשים. באוהלים משפחתיים גדולים כדאי לחשב 2 ישנים פחות מהכיתוב, כדי שיישאר מקום לתיקים ולציוד.

מה ההבדל בין אוהל 2 עונות ל-3 עונות?

אוהל של 2 עונות, כמו Big Atlas 10 Aztec, מיועד בעיקר לאביב ולקיץ. אוהל של 3 עונות, כמו אוהלי הטרקים במדריך, מתאים גם לסתיו. לפי REI הוא עומד בגשם חזק ובשלג קל, אבל לא בסערות ממושכות. בישראל זה מכסה את רוב החורף.

מקורות

הפוסט כולל קישורי שותפים. אם תקנו דרכם, ייתכן שנקבל עמלה, בלי תוספת עלות עבורכם.

שמואל

שמואל, מייסד האתר OuTravel.

OuTravel – ציוד טיולים, קמפינג וחיילים במחירים משתלמים ונגישים אנו משתמשים בעוגיות כדי להבטיח את תפקוד האתר ולשפר את חוויית המשתמש. אפשר לבחור אילו סוגי עוגיות להפעיל.
בחירת עוגיות


OuTravel – ציוד טיולים, קמפינג וחיילים במחירים משתלמים ונגישים
Logo