אחריות על מחשבים ניידים שנקנים בחו"ל

נושא האחריות בקניית מחשבים ניידים מחו"ל הוא נושא רגיש, לכן כברירת מחדל קחו בחשבון שאין אחריות למחשבים ניידים שנרכשו בחו"ל, ככה לא תתאכזבו! אבל… כאן מתחילות הסתייגויות בהתאם לכל חברה ודגם. בדיוק בשביל זה נולד המדריך שלנו, בו ננסה לפרט ככל הניתן לגבי כל חברה ( על פי המידע שברשותינו).

כיום, העמידות של מחשבים ניידים גבוהה מאחר והחומרה מאוד איכותית והשתפרה פלאים בשנים האחרונות, ולפיכך נדירות הפעמים שיש בעיות. אך אם בכל זאת יש תקלות, לרוב הן יתרחשו לאחר סיום תקופת האחריות, כך שלא באמת מנצלים אותה ולרוב סתם מבזבזים עליה כסף (הרי היא לא ניתנת בחינם)…

נתחיל באחריות הניתנת באתרים, ואיך זה עובד :

אתר AMAZON :

בעת קניית מחשב נייד מאמזון ישנה אחריות לחודש הראשון, מה זאת אומרת ? מהרגע שהמחשב הגיע אליכם, יש ברשותכם חודש לבדוק שהמחשב תקין והכל עובד כפי שצריך להיות.

במידה והמחשב לא תקין או שנמצאה תקלה כלשהי ישנה אפשרות לעלות מול אמזון בצ'אט . אמזון יתאמו אתכם שליח שיבוא לאסוף את המוצר או שאתם תשלחו אותו דרך חברת שילוח ואמזון יחזירו לכם את העלות משלוח. בנוסף, אמזון יציעו החזר בגובה עלות המוצר או אפשרות להחלפה וקבלת מחשב חדש. אפשרות נוספת היא שתקחו את המחשב לתיקון בארץ (במסגרת זמן חודש האחריות) ואמזון ישלמו את עלות התיקון (כמובן נדרש לתאם זאת איתם לפני).

אחריות לפי חברות ודגמים:

חברת ASUS :
לרוב החברה נותנת אחריות בינלאומית לשנה שמאפשרת תיקונים במעבדות בארץ, אך בכל זאת בדקו פר כל דגם האם ניתנת לו אחריות בינלאומית . מלבד זאת, אנחנו מכירים שיש אופציה להרחיב את האחריות לתקופה של עד 3 שנים (ניתן לקרוא על זה כאן).
את תנאי המשלוח למעבדה, כלומר האם מגיע לך שליח עד הבית או שעלייך לגשת עצמאית למרכז שירות, אפשר לברר בעזרת המספר הסידורי של המחשב.

חברת MSI:
לפי המידע שברשותנו , דגמים אשר מתויגים עם אחריות בינלאומית נתמכים על ידי הייבואן בארץ, כך שיהיו זכאים לאחריות לאורך השנה הראשונה. אך עם זאת חשוב לשאול את האתר/חנות ממנה קונים איזה ארצות כוללות באחריות הבינלאומית והאם הדגם שאתם קונים גם נכלל.

חברת ACER :
אין אחריות בינלאומית (נכון לשנת 2021) , במידה וישתנה משהו אנחנו נעדכן את המדריך.

חברת HP :
מוצרים שנמכרים בחו"ל (אמזון או קניה פיזית) זכאים לאחריות בינלאומית לשנה, בתנאי שעומדים בקריטריונים:
1. מדובר במחשב חדש ולא מחודש.
2. דגם המוצר נמכר גם בארץ, ניתן לבדוק לפי מספר סריאל.
3. הצגת חשבונית.
האחריות כוללת – שירות טלפוני ותיקון במעבדה. במידה ויש צורך לתקן חלק במחשב, התיקון יעשה במעבדה בתנאים הבאים:
1.נדרש להגיע באופן עצמאי למעבדה עם חשבונית הרכישה.
2. על הדגם להמכר בארץ, וניתן לקבל תיקון רק עם חלקי חילוף שנמצאים במלאי. המעבדה לא תזמין חלקים למוצר שאינו קיים גם בארץ.
במידה ומדובר במוצר מחודש שנרכש באמזון: האחריות תהיה מול אמזון בלבד. מחשב מחודש לא זכאי לתמיכה – לא טלפונית ולא שירות מעבדה.

חברת DELL :
צריך לבדוק האם הדגם מתויג עם אחריות בינלאומית, מדובר באחריות בשם ProSupport International warranty.
לאחר הרכישה ניתן להעביר את האחריות שתהיה תקפה לישראל בקישור כאן
עוד מידע על העברת ורישום מוצר במדינה אחרת ניתן לקרוא כאן

חברת LENOVO:
החברה לא נותנת אחריות בינלאומית בעת קניה בחו"ל או מאתרים מחו"ל לסדרות הזולות שלהם. במידה ותבחרו לרכוש מחשב מחו"ל האחריות שתקבלו הינה אחריות מוגבלת, כלומר שירותי תמיכה טכנית מרחוק בלבד. כל שירותי תיקון במעבדה הינם בתשלום ואין אפשרות לרכוש אחריות בארץ.
הסדרה היחידה שאפשר לקבל עליה אחריות בינלאומית בארץ היא סדרת הThinkPad וגם האחריות הניתנת לה כרוכה בהגבלות מסויימות :
1. נדרש להראות חשבונית רכישה ו/או הוכחת נסיעה למקום ממנו נקנה המחשב.
2. תשלום של 40$ בעבור השירות שתקבלו, בעת יצירת הקשר תתדרשו לשלם זאת כדי להמשיך בטיפול.
ניתן לקרוא על ההחרגות ואחריות על הסדרת Think באתר הרשמי

חברת Apple :
עבור מחשבי מקבוק שנקנו בחו״ל- יש להעביר למעבדה הראשית של אייקון גרופ ע״פ הנחיות האתר. https://icongroup.co.il/ השירות לא ניתן בסנפי איידיגיטל אלא על ידי היבואן.
טלפון לשירות הלקוחות: שירות לקוחות: 03-3030405

חברת SAMSUNG
אין אחריות בינלאומית למחשבי SAMSUNG שנקנים בחו"ל או באתרים בחו"ל. מנגד, יש להם שירות אינטרנטי בצ'אט בו ניתן לקבל עזרה ותמיכה (מניסיון העזרה והתמיכה מצויינת) .

לסיכום:
במידה והבדלי המחירים לא משמעותיים אנחנו לא רואים סיבה לרכוש בחו"ל- הבדל משמעותי מבחינתנו זה בין 15-20% מהמחיר הנמוך בארץ (לא כולל אילת, הרי לא כל יומיים אנחנו באילת). חשוב לדעת, כי רוב התקלות הן לרוב הרבה אחרי שהאחריות נגמרת או לא מכוסות בתנאי כזה או אחר.
אם החלטתם לרכוש מחשב מחו"ל, קודם כל כדאי לבדוק על דגמים של חברות המעניקות אחריות בינלאומית שתקפה בארץ (כדי להרוויח פעמיים). אם מצאתם בנוסף מחיר טוב למחשב שאתם רוצים והמפרט כפי שאתם מחפשים – הקניה כדאית !
אם הדגם שאתם מחפשים לא כלול באחריות בינלאומית אך ההבדלי המחירים משמעותיים, עדיין הקנייה כדאית! מחשבים היום לא נהרסים במהירות ואף יכולים להישאר גם יותר מ-5 שנות שימוש יום יומי.


ציוד טיולים | חיילים | קמפינג | מחנאות - OuTravel
Logo
Register New Account